Jaunumi

Koncerns "Latvijas Finieris" paplašina darbību un atklāj jauno bērza saplākšņa rūpnīcu Igaunijā

Koncerns "Latvijas Finieris" 2016. gada 15. novembrī atklāj jauno bērza saplākšņa rūpnīcu Igaunijā, uzsākot ražot saplākšņa produktu ar preču zīme "Rīga". Igaunija ir piemērs, kā veidot prognozējamu biznesa vidi, attīstīt ilgtspējīgu, uz zināšanām bāzētu mežsaimniecību, nodrošināt efektīvu zemes izmantošanu un ilgtermiņa sadarbību visiem procesā iesaistītajiem.

"Latvijas Finiera" ieguldījums ir moderna ražotne "Kohila Vineer", kas dod ilgtermiņa pienesumu Baltijas ekonomikai kopumā, izmantojot katras valsts spēcīgās puses un veicinot biznesa vides integrāciju un kooperāciju Baltijas līmenī.

Pēc diviem investīciju etapiem 80 miljonu eiro kopvērtībā ir izveidota pasaules klases bērza saplākšņa rūpnīca, kas aprīkota ar modernākajām ražošanas tehnoloģijām un gatava pārstrādāt 160 tūkstošus kubikmetru bērza finierkluču gadā.

Rūpnīcai pilnvērtīgi uzsākot darbu, klienti prasīgajos tirgus segmentos visā pasaulē iegūs paplašinātu produktu un pakalpojumu klāstu, meža īpašnieki varēs būt droši par ilgtermiņa sadarbību un piegādātās koksnes pārstrādi augstvērtīgos produktos, savukārt vairāk nekā 200 jaunās rūpnīcas darbinieku strādās modernos apstākļos un saņems atbilstošu atalgojumu. Ieguvumu uzskaitījumu varētu turpināt ar sadarbības partneriem visā pievienotās vērtības ķēdē, ietverot arī valsti un pašvaldības.

Jaunā ražotne izceļas ar Igaunijā izgatavotiem koka konstrukciju elementiem. Tā ir viena no lielākajām koka būvēm Igaunijā, kam pagaidām vēl nav daudz analogu rūpniecisko objektu būvniecībā Baltijā. "Latvijas Finieris" kā viens no vadošajiem meža nozares uzņēmumiem Baltijā rāda piemēru, kā apvienot koka amatniecības vēsturiskos sasniegumus ar moderno industriālo ražošanu, izmantojot koka daudzveidīgo potenciālu un priekšrocības – ilgmūžīgs, stiprs, ekoloģisks un atjaunojams resurss.

Lai efektīvāk izmantotu Baltijas meža nozares potenciālu, nepieciešams risināt izaicinājumus vienotā Baltijas telpā, tostarp īstenojot sabalansētu nozaru politiku – mežsaimniecības, enerģētikas, transporta loģistikas, vides un nodokļu jomā.

 

Sagatavoja: A/S "Latvijas Finieris". Avots: http://www.finieris.lv/lv/medijiem--presei/pazinojumi/latvijas-finieris-atklaj-saplaksna-rupnicu-igaunija

 

Atpakaļ