Jaunumi

SIA "Troja" ar "Altum" līdzfinansējumu būtiski paplašinās saules paneļu parku

"Latvijas Finiera" saistītais saplākšņa apstrādes uzņēmums SIA "Troja" plāno būtiski paplašināt atjaunojamās enerģijas ražošanas jaudu, Rīgas rūpnīcā papildu jau esošajiem uzstādot vairāk nekā 400 jaunus saules paneļus ar kopējo jaudu 164 kW. Projektu līdzfinansē Attīstības finanšu institūcija "Altum" Eiropas Savienības Atveseļošanās fonda programmas ietvaros, piešķirot aizdevumu ar kapitāla atlaidi 40 tūkstošu eiro apmērā.

Projekts tiek realizēts sadarbībā ar SIA "PV Service" un tā kopējās izmaksas ir 209 tūkstoši  eiro. Projekta būvniecība uzsākta 2023. gada februārī un to plānots pabeigt 2023. gada augustā. Paredzams, ka uz ražotnes jumta uzstādītie saules paneļi gada laikā saražos 139 650 kWh zaļās enerģijas. Saules paneļu parka izveide palīdzēs ietaupīt 15,221 tonnu CO2 izmešu gadā. Gada griezumā 80% no saražotās enerģijas tiks izmantoti SIA "Troja" pašpatēriņam.

 "SIA "Troja" ir viens no vairāk nekā 100 uzņēmumiem, kas piedalījās Atveseļošanas fonda uzņēmumu energoefektivitātes programmas pirmajā kārtā un saņēma uzaicinājumu pretendēt uz aizdevumu ar kapitāla atlaidi," stāsta "Altum" Uzņēmumu energoefektivitātes daļas vadītāja Līga Mellēna. Viņa uzsver, ka "Troja" ir lielisks piemērs pakāpeniskai un mērķtiecīgai  virzībai uz pašu ražotu zaļu elektroenerģiju, samazinot enerģijas izmaksas, uzņēmuma CO2 pēdu un turpinot nostiprināt savu energoneatkarību, tam izmantojot pieejamos valsts atbalsta instrumentus.

"Finansējums saules elektrostaciju izveidei šobrīd ir pieprasīts – programmas pirmajā kārtā aptuveni 80% projektu bija saules enerģijas ražošanas atbalstam ar kopējo uzstādāmo jaudu vairāk nekā 45 MW un sagaidāmo kopējo siltumnīcefekta gāzu samazinājumu gadā vairāk nekā 5 tūkstoši tonnu," atzīmē Līga Mellēna.

"Pēdējo gadu laikā uzņēmumā īstenoti vairāki atjaunojamās enerģijas pasākumi," stāsta SIA "Troja" tehniskais direktors Modris Krauja. "Piemēram, 2021. gadā uz ražotnes jumta uzstādīti 506  saules paneļi (1. kārta) ar kopējo jaudu 222 kW, izveidotas elektroauto uzlādes stacijas, iegādātas vairākas ar elektrību darbināmas automašīnas. Līdz gada beigām ar "Altum" atbalstu plānojam iegādāties vēl vienu elektroauto."

SIA "Troja' pamatdarbība ir bērza saplākšņa apstrāde. Uzņēmums tirgū piedāvā arī gatavus bērza saplākšņa produktus – ceļa zīmes, biroja mēbeles, akustiskos paneļus un šūpuļzirdziņus. Pērn SIA "Troja" apgrozījums pārsniedza 31 miljonu eiro, uzņēmumā strādāja vidēji 171 darbinieks.

 

Skatīt saules parka foto

Atpakaļ