Jaunumi

SIA "TROJA" uzstāda vienu no lielākajiem saules paneļu parkiem Latvijā

Investējot zaļās elektroenerģijas ražošanā, saplākšņa apstrādes uzņēmums SIA “Troja” ražotnē Rīgā uzstādījis 593 saules paneļus ar kopējo jaudu 222 kW, tādējādi izveidojot šobrīd vienu no lielākajiem saules paneļu parkiem Latvijā. Objektu pieņēmusi ekspluatācijā Rīgas pilsētas būvvalde.

Uz ražošanas ēkas uzstādītie saules paneļi gada laikā saražos līdz 183 000 kWh zaļās elektroenerģijas, kas ir 12% no ražotnes kopējā elektroenerģijas patēriņa. Izmantojot zaļās enerģijas priekšrocības, saules paneļu parka izveide palīdzēs ietaupīt 19,31 tonnu CO2 izmešu ik gadu, kā arī samazinās uzņēmuma izmaksas ilgtermiņā.

Plānots, ka projekta izveidē ieguldītie uzņēmuma līdzekļi 130 000 EUR apmērā atmaksāsies 8 gadu laikā. Projekts realizēts sadarbībā ar SIA “PV Service” un SIA “EG Inženieri”.

Pilnveidot procesus, kas saistīti ar ilgtspējīgu un videi draudzīgu risinājumu ieviešanu ir bijusi viena no būtiskākajām saplākšņa apstrādes uzņēmuma SIA “Troja” prioritātēm.

“Aizvadīto gadu laikā, kad “Troja” ievērojami palielinājusi ražošanas jaudu un platības, iegādāta virkne modernu iekārtu un paplašināts produktu klāsts, pieaugusi nepieciešamība samazināt gan pieaugošās elektroenerģijas izmaksas, gan siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas apjomus. Esam veikuši apgaismojuma nomaiņu uz energoefektīvām LED spuldzēm sadarbībā ar KPFI īstenojām projektu “Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai”, kā arī pagājušajā gadā ieviesām energopārvaldības sistēmu ISO 50001 un uzstādījām vairākas elektromobiļu uzlādes iekārtas. Kā nākamo iespēju saskatījām sava saules paneļu parka izveidi, kuru nākotnē plānots paplašināt.” Stāsta uzņēmuma tehniskais direktors Modris Krauja.

SIA “Troja” – AS “Latvijas Finieris” saistītais uzņēmums – ir viens no vadošajiem saplākšņa pārstrādes uzņēmumiem Eiropā un tā pamatdarbība ir bērza saplākšņa detaļu apstrāde un piezāģēšana, galvenokārt, transporta un celtniecības industrijām. Uzņēmums ražo arī augstākas pievienotās vērtības produktus, t.sk. šūpuļzirdziņus, biroja mēbeles, ceļa zīmes, akustiskos paneļus u.c.

Atpakaļ