Jaunumi

Šūpuļzirdziņam 50 - bērnu zīmējumu izstādes atklāšana

No 24. novembra līdz nākamā gada 31. janvārim Latvijas Nacionālās bibliotēkas Draugu telpā būs apskatāma bērnu zīmējumu izstāde "STĀSTI, ZĪMĒJUMI, PASAKAS", kas ir veltīta Šūpuļzirdziņa 50 gadu jubilejai.

 

SIA "Troja" ražotais Šūpuļzirdziņš ir izšūpojis vairākas Latvijas paaudzes, aizceļojis pasaulē un joprojām aktuāls mūsdienu bērniem. SIA "Troja" 50 gadu laikā izgatavoti vairāk nekā miljons šo rotaļlietu, un laika gaitā klasiskajam Šūpuļzirdziņa dizainam pievienoti arī jauni – Ojārs,  Zadigs, Ludvigs, Ponijs un Riksis.  Lai Šūpuļzirdziņš būtu ērtāk pieejamāks ikvienam jaunajam vecākam un vecvecākam, kuriem rotaļlieta arī pašiem saistās ar bērnības atmiņām, izveidots interneta veikals www.supulzirdzins.lv.

 

Šūpuļzirdziņam veltītā izstāde būs skatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, veikalā Draugu telpa. Zirgs ir simbolisks tēls arī bibliotēkas arhitektūrā, ko iedvesmojusi Raiņa luga "Zelta zirgs". Antiņš un Zelta zirgs iemieso tādas vērtības kā mērķtiecību, gudrību, tiekšanos uz zināšanām un virsotnēm.

Atpakaļ